KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13475288
nr 1347 5288
Robert Kitchen
(1950-2009), USA
Akvarell, Komposition. Signerad. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x75 cm. Motivet: 79,5x53,5 cm
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 14 september 2020
kl 19:09:06
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Robert Kitchen
Läs mer om Robert Kitchen